بروجرد - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: ۱۲۲ فقره تصادف جاده ای در سال گذشته توسط امدادگران سه پایگاه جاده ای هلال احمر امدادرسانی شد.

محمد کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا سال گذشته تعداد ۲۷ مورد فوتی، ۱۱۱ مورد مصدوم و انتقال به بیمارستان و ۴۹ مورد رها سازی از خودرو در اثر حوادث رانندگی در جاده های شهرستان بروجرد توسط نجاتگران هلال احمر امدادرسانی شده است.

وی اظهار داشت: تعداد ۴۵۶ مورد نیز در سال گذشته اسکان اضطراری در راه مانده گان توسط هلال احمر رسیدگی شده است.

رییس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: در شهرستان بروجرد در سال گذشته ۱۷ مورد که منازل آنان در اثر آتش سوزی خسارت دیده کمک هایی به صورت بلاعوض اهدا شده است.

کرمی افزود: همچنین در سال گذشته ۹ دوره آموزشی آمادگی در مخاطرات برای ۲۳۸ نفر از پرسنل ادارات مختلف شهرستان بروجرد با موضوع حوادث، اطفا حریق و کمک های اولیه برگزار شده است.

وی با اشاره به طرح غربالگری کرونا در اسفند ماه سال ۹۸ اظهار داشت: بیش از ۳۷ هزار نفر در ورودهای شهرستان بروجرد توسط امدادگران هلال احمر تب سنجی و غربالگری شده اند.

رییس جمعیت هلال احمر بروجرد با اشاره به خدمات بی شمار هلال احمر به هموطنان بیان کرد: امدادگران و نجاتگران هلال احمر همواره در شرایط سخت حوادث و بحران ها در کنار مردم هستند و خدمت رسانی می کنند.

کرمی افزود: بیش از ۲ هزار نفر در هلال احمر بروجرد عضویت دارند که تعداد ۱۵۰ نفر آنان به صورت دائم و روزانه با هلال احمر همکاری دارند.

شهرستان بروجرد دارای سه پایگاه امداد جاده ای در گردنه زالیان، اشترینان و جاده بروجرد به خرم آباد(سلمان) است.

  • منبع خبر : ایرنا